• Galeria Arkada
 • Joseph Floors
 • Witowa

Aktualności

Flügger farby


Weekend z Dekoratorem 3-4 marca 2018


Barwy zdecydowane, głębokie, mocne – kolory trendy 2018 roku ! Flügger farby zaprasza na bezpłatne porady dekoratora wnętrz już w najbliższy weekend


Którymi kolorami zachwycimy się w 2018 roku? Jakie połączenia barw oczarują nas na długo, a które będą stanowiły tylko chwilowy kaprys? Czy odbiorcom przypadną do gustu nowe kolory we wnętrzach, czy może będą woleli zostać przy klasycznych tonach bieli, szarości oraz barwach natury? Poznajcie kolorystyczne trendy 2018 roku.


Flügger zaprasza 3-4 marca do wybranych salonów firmowych w całej Polsce na bezpłatne porady dekoratora wnętrz. Dekorator podpowie nie tylko, które kolory będą królować we wnętrzach w 2018 roku ale również dobierze odcienie farb i wzory tapet do indywidualnych preferencji i wystroju wnętrza.


Adres i godziny porad dekoratora:


Godziny porad dekoratora w Galerii Arkada, sobota: 11:00 – 17:00 oraz niedziela: 10:00 – 16:00.


Co przyniesie nam 2018 rok?


W designie trwa rewolucja kolorystyczna, która zaskakuje przede wszystkim swoją różnorodnością. Wnętrza oddają nasz styl życia, przyzwyczajenia, podejście do otaczającego nas świata oraz poglądy społeczno-polityczne, a te są bogate i wielobarwne.

Trendy kolorystyczne są odbiciem zmian demograficznych w społeczeństwie, energicznego tempa życia, podejścia do ekologii. Nie bez znaczenia pozostają trendy społeczne takie jak cyfryzacja, zainteresowanie nowymi technologiami, media społecznościowe, zdrowe odżywianie, aktywny tryb życia, poszukiwanie przeżyć w wirtualnej rzeczywistości. Dzisiaj, nasz dom staje się miejscem, gdzie skrywamy się przed hałasem, odpoczywamy oraz ładujemy baterie.

W trendach 2018 będzie dominowała ciemna kolorystyka, szlachetne struktury kamienia, metaliczne powierzchnie oraz ciemne struktury drewna. Z kolei energiczny styl życia zostanie naturalnie odzwierciedlony w naszych domach w postaci intensywnych kolorów wnętrz.


Jakimi połączeniami kolorystycznymi będzie żył świat designu w 2018 roku?


2018 rok przyniesie nieoczywiste zestawienia kolorystyczne. Nikogo już nie będą dziwiły połączenia zieleni z błękitem, różem czy złotem. Intensywne zestawienia wyciszą odcienie jasnej szarości i kremowej bieli. Najnowsze trendy zachęcają do łączenia ciepłych i zimnych kolorów, np. zimnego niebieskiego z ciepłym pomarańczem, klasycznego granatu z lawendowym różem. W 2018 roku podstawowe zasady łączenia barw zostaną złamane.


Siła barw: Kolory zdecydowane, głębokie, mocne


Nadszedł czas kolorów. I to jakich! Głębokich, zdecydowanych, mocnych. W trendach zagościły ciemne barwy i kontrasty, a białe zwyczaje zostały przełamane.

Wbrew powszechnej opinii skandynawski design to nie tylko białe ściany oraz jasne drewno, wręcz przeciwnie Północ lubuje się w odważnych, mocnych kolorach o odcieniach delikatnie przygaszonych. W Skandynawii złamane barwy tworzą nastrojowe wnętrza przepełnione atmosferą pełną tajemniczości.

W 2018 roku ciemne kolory zostaną zastosowane we wnętrzach dla podkreślenia ich nowoczesnej formuły i designu. Projektanci połączą również mocne, zimne barwy z ciepłym drewnem tworząc niepowtarzalne kontrasty. W tworzeniu aranżacji bardzo ważną role odegra dodatkowe oświetlenie, które zacznie być traktowane jako biżuteria dla wnętrza. A tym wszystkim, których będą dręczyły wątpliwości, ponieważ pamiętają wpajaną przez lata zasadę, że intensywne kolory optycznie zmniejszają pomieszczenia, z pomocą przyjdą lustra i szklane akcesoria.

Poznaj nowe intensywne barwy od Flügger farby:Sny w kolorze granatu?


Przełamując białe zwyczaje warto wziąć pod uwagę odcienie niebieskiego, granatu i kolor indygo. Granat idealnie współgra z bielą, odcieniami niebieskiego, ale także z brązami i ciepłym złotem. To piękna barwa, która zastosowana we wnętrzu nadaje mu elegancji i stylu.

Granatowy kolor ścian wręcz domaga się towarzystwa żywych barw czy to w połączeniu z kolorem sąsiedniej ściany, czy jako akcent drugiego planu. Do uzyskania niepowtarzalnego efektu nie trzeba wiele, wystarczy dodatek w formie tapety, kolor na fragmencie ściany, obraz czy tekstylia, które stworzą pole do prezentacji połączenia granatu m.in. z kolorem malinowym, koralowym, pudrowym różem, łososiowym, musztardowym, miętowym czy cytrynowym.

Dekoratorzy wnętrz w tym roku zaprezentują zaskakujące aranżacje łącząc granat z jasnymi, drewnianymi meblami lub parkietem. A dla tych, który nie zdecydują się na przemalowanie wszystkich ścian na odcień granatu zaproponowane zostaną jego połączenia z szarością, beżem lub bielą.

Poznaj nowe odcienie granatu od Flügger farby:Miodowo-żółte akcenty


Jeden z trendów 2018 roku będzie zmierzał w stronę motywów afrykańskich. Tutaj zagości barwa miodowo-żółta, która ożywi każdą przestrzeń a jednocześnie odciągnie nasze myśli od kontynentu europejskiego. W 2018 roku miodowo-żółte akcenty będą się pojawiał przede wszystkim na tkaninach, dodatkach i meblach.

Poznaj nowe kolory miodowo-żółte od Flügger farby:Więcej o trendach kolorystycznych 2018 roku dowiecie się przychodząc osobiście w najbliższy weekend, 3-4 marca, do sklepów Flügger farby na bezpłatne porady dekoratora wnętrz.


Aby skorzystać z bezpłatnych porad dekoratora:

 • Zrób zdjęcie wybranego pomieszczenia lub zabierz ze sobą plan mieszkania.

 • Przyjdź ze zdjęciem, planem lub z wymiarami pomieszczenia do wybranego sklepu,
  w dniach 3-4 marca.

 • Dekorator bezpłatnie zestawi dla Ciebie kolory i dobierze tapetę, a Ty w tym czasie napijesz się kawy.

I nie zapomnij, że Weekend z dekoratorem to również:

 • kreatywne miejsce pełne inspiracji,

 • światowy design,

 • najnowsze trendy,

 • rekomendowane rozwiązania,

 • dobra kawa,

 • a dla osób korzystających z bezpłatnych porad - bony rabatowe na farby do wnętrz i tapety.

Sieć sklepów Flügger farby to nie tylko skandynawska jakość i trwałość produktów do wykończenia wnętrz: tj. farby do ścian, sufitów ale również farby elewacyjne i szeroka gama produktów do impregnacji drewna. Dodatkowo sklepy posiadają szeroką ofertę mas szpachlowych i narzędzi malarskich. A na Klientów ceniących indywidualny styl czeka ponad 400 rodzajów tapet o unikalnym i ponadczasowym wzornictwie.

 


« Wracaj
23.02.2018 13:34 Kategoria: Aktualności

Galeria arkada

Otwarte 7 dni w tygodniu
pon-sob 1000 - 2000
niedziela 1000 - 1600


Zobacz pełną mapę »


Znajdź produkt np. drzwi, farby

Szukaj sklepu wg branży
Plan Galerii Skontaktuj się z salonem
Newsletter
Wejdź na blog Galerii Arkada

Wystawcy

© Galeria Arkada
Fav Interactive media